Bombay Dreams to cykliczna impreza taneczna, która odbywała się w latach 2004-2006 w warszawskich klubach Aurora (pierwsza edycja) i Jadłodajnia Filozoficzna (pozostałe edycje). Tworzył ją zespół trzech osób: Mateusz Straszewski (pomysłodawca, główny organizator), Aleksandra Wachacz i Marcin Borkowski. Twórcą większości plakatów był grafik Tomasz Gałązka.


Początkowo nastawiona tylko na muzykę z Bollywood, szybko poszerzyła swój repertuar o pozostałe kinematografie indyjskie tj. Kollywood, Mollywood czy Tollywood.
Bombay Dreams było pierwszą tego typu imprezą w Polsce. Dzięki ogromnemu powodzeniu imprezy (niejednokrotnie w klubie nie starczało miejsca by pomieścić wszystkich zainteresowanych) szybko rozwinęła ona swoją formułę. Bombay Dreams towarzyszyły spotkania i pokazy filmów, nawiązaliśmy współpracę z Ambasadą Indii w Warszawie, na każdej imprezie oferowaliśmy jedzenie serwowane przez warszawską restaurację Namaste India, organizowaliśmy konkursy filmowe we współpracy z firmą Blink, oddziałem Gutek Film, dystrybutorem bollywoodzkich filmów w Polsce. Bombay Dreams zapewniał także obsługę muzyczną podczas drugiej edycji festiwalu Bilet do Bollywood w warszawskim kinie Muranów.

Losowanie nagród filmowych podczas BOMBAY DREAMS Fot. Darek Golik

Sukces imprezy został zauważony przez media – o Bombay Dreams pisali: FILM, Gazeta Wyborcza, a także Brief. Mateusz Straszewski wystąpił w programie Maxa Cegielskiego w TVP Kultura.

Na fali powodzenia imprezy w całej Polsce (m.in. Kraków, Wrocław, Gdańsk) powstawały podobne. W samej Warszawie długo nie mogliśmy doczekać się konkurencji.