MATEUSZ STRASZEWSKI

Z wykształcenia jestem politologiem, z zawodu dziennikarzem, fotografem, organizatorem imprez.

Związany byłem z największymi tytułami prasowymi w Polsce: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Polska Europa Świat, Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Party, Flesz.

Swoje teksty i zdjęcia publikowałem w dodatku Kultura (Dziennik), Machinie, Muzie, Moim Psie, magazynie Forbes.

W latach 2000-2004 byłem redaktorem i autorem portalu muzycznego HardZone.pl

W latach 2004 – 2006 organizowałem BOMBAY DREAMS pierwszą w Polsce imprezę taneczną w klimacie Bollywood, która odbywała się w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej.

W latach 2012 – 2016 byłem autorem, promotorem i redaktorem serwisu musicNOW!

Obecnie jestem wolnym strzelcem. Świadczę usługi z zakresu fotoedycji, fotografii, redakcji i pisania tekstów, organizacji imprez oraz działań promocyjnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dziale PROJEKTY

Lubię muzykę:  od ciężkiego metalu, po jazz, elektronikę, techno czy klasykę. Mam słabość do śpiewających kobiet z Björk, Tori Amos i Zolą Jesus na czele. Podobnie z kinem: azjatyckie, amerykańskie, europejskie – z naciskiem na niezależne, alternatywne, ale niekoniecznie artystyczne. Dużo czytam: Kurt Vonnegut, Stanisław Lem, Philip K. Dick, Margaret Atwood, Sławomir Mrożek, Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch, Chuck Palahniuk, David Mitchell czy Cormac McCarthy to tylko parę nazwisk, które bardzo cenię.

Jestem „tatą” czterech szalonych kocic: Tori, Zoli, Siri i Aurory. Podobno parzę świetną kawę, umiem upiec chleb na zakwasie i  pyszne ciasto marchewkowe. W wolnych chwilach lubię skręcać meble z IKEI.

Zdjęcia na stronie: Marcin Łobaczewski i Michał Kowalczuk

Kontakt: