MATEUSZ STRASZEWSKI

Z wykształcenia jestem politologiem, a obecnie  pracuję jako  fotoedytor i wydawca strony głównej Onet 

Jako wolontariusz pracowałem w warszawskim Stowarzyszeniu Terapeutów z dorosłymi ze spektrum autyzmu.

Związany byłem z największymi tytułami prasowymi w Polsce: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Polska Europa Świat, Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Party, Flesz.
Swoje teksty i zdjęcia publikowałem w dodatku Kultura (Dziennik), Machinie, Muzie, Moim Psie, magazynie Forbes.
W latach 2000-2004 byłem redaktorem i autorem portalu muzycznego HardZone.pl
W latach 2004 – 2006 organizowałem BOMBAY DREAMS pierwszą w Polsce imprezę taneczną w klimacie Bollywood, która odbywała się w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej.
W latach 2012 – 2016 byłem autorem, promotorem i redaktorem serwisu musicNOW!
Lubię muzykę: od ciężkiego metalu, po jazz, elektronikę, techno czy klasykę. Mam słabość do śpiewających kobiet z Björk, Tori Amos, Siri Nielsen i Zolą Jesus na czele. Podobnie z kinem: azjatyckie, amerykańskie, europejskie – z naciskiem na niezależne, alternatywne, ale niekoniecznie artystyczne. Dużo czytam: Kurt Vonnegut, Stanisław Lem, Philip K. Dick, Sławomir Mrożek, Chuck Palahniuk, David Mitchell czy Cormac McCarthy to tylko kilka nazwisk, które bardzo cenię. Ostatnio uważnie śledzę to co wydaje warszawskie Wydawnictwo Pauza. W wolnych chwilach pracuję nad autorskim debiutem literackim, który obecnie ma roboczy tytuł Droga.

Jestem „tatą” czterech szalonych kocic: Tori, Zoli, Siri i Aurory. Podobno parzę świetną kawę, umiem upiec chleb na zakwasie i pyszne ciasto marchewkowe. W wolnych chwilach lubię skręcać meble z IKEI.

Zdjęcia na stronie: Marta Rzepka i Michał Kowalczuk

Kontakt: